Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Wczoraj odbyło się spotkanie z okazji Dnia Sołtysa zorganizowane przez Urząd Gminy w Radziejowicach. Ten szczególny dzień dla wszystkich sołtysów wykorzystał również Komendant Komisariatu Policji w Mszczonowie, by przybliżyć kilka ważnych zagadnień.

Poniedziałkowe obchody Dnia Sołtysa zorganizowane zostały przez Urząd Gminy w Radziejowicach. W związku z tym, że jednym z punktów omawianych w trakcie prezentacji była współpraca z Policją, na spotkanie zaproszony został Komendant Komisariatu Policji w Mszczonowie-nadkom. Krzysztof Puszcz, który oprócz złożenia życzeń dla wszystkich sołtysów przedstawił kilka ważnych informacji. W pierwszych słowach zaprezentowani zostali dzielnicowi, w tym ten który obsługuje gminę Radziejowice, przy tej okazji komendant komisariatu przypomniał o bardzo przydatnej aplikacji- „Moja Komenda”, dzięki której bezpłatnie i co najważniejsze szybko można ustalić nie tylko dane swojego dzielnicowego, ale też najbliższej jednostki Policji. Nadkomisarz Krzysztof Puszcz przypomniał również zebranym o kolejnym bardzo przydatnym narzędziu wykorzystywanym przez funkcjonariuszy czyli Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwala na zgłaszanie zagrożeń ważnych dla mieszkańców. Policjant zachęcił  również zebranych do skorzystania z wiedzy zawartej w ulotkach informacyjnych przygotowanych specjalnie dla nich. W ostatnia części wystąpienia komendant komisariatu zwrócił się do sołtysów z prośbą o rozpowszechnianie informacji o naborach do służby w Policji. dokumenty można składać przez cały rok, a najbliższy nabór został zaplanowany na 21 maja br.

 

st. asp. Agnieszka Ciereszko


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.