Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie, podjęła między innymi 64 interwencje w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych:

W dniu 25.02.2019 funkcjonariusze SM współpracowali z pracownikiem Żyrardowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, w czynnościach przy ul. Izy Zielińskiej, gdzie została przeprowadzona kontrola, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym uciążliwego szczekania psa. Z uwagi na to, iż nie zastano w ww. dniu nikogo pod wskazanym adresem, dwa dni później kontrolę ponowiono. Przeprowadzone czynności nie wykazały nieprawidłowości.

W dniu 25.02.2019 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie, że przed budynkiem Osiedlowego Domu Kultury przy ul. Ks. Ottona Wittenbergo, na chodniku leży mężczyzna. Wysłany na miejsce patrol SM, potwierdził leżącego mężczyznę z urazem głowy. Do mężczyzny z krwawiącą raną głowy, wezwano załogę ratowników medycznych, którzy po przybyciu na miejsce opatrzyli mężczyznę. Na prośbę mężczyzny, funkcjonariusze SM dowieźli go do miejsca zamieszkania i przekazali poszkodowanego pod opiekę rodzinie.

W dniu 25.02.2019 operator monitoringu zauważył przy ul. Józefa Mireckiego, pojazd marki Hyundai, który zaparkował w miejscu obowiązywania znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się”. Za popełnione wykroczenie drogowe Przemysław B., został ukarany mandatem karnym.

W dniu 25.02.2019 operator monitoringu zauważył przy ul. Stefana Okrzei, pojazd marki Toyota, który zaparkował w miejscu obowiązywania znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się”. W związku z popełnionym wykroczeniem drogowym Piotr B., został ukarany grzywną w postepowaniu mandatowym.

W dniu 26.02.2019 funkcjonariusze SM współpracowali z pracownikiem Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w czynnościach przy ul. Adama Mickiewicza, gdzie została przeprowadzona kontrola, dotycząca termicznego przekształcania śmieci poza spalarnią. W trakcie prowadzonych czynności trzy osoby zostały legitymowane oraz jedna otrzymała wezwanie do stawienia się w siedzibie SM, w celu, złożenia wyjaśnień.

W dniu 26.02.2019 operator monitoringu zauważył, że przy ul. Józefa Mireckiego, zaparkował pojazd marki KIA, w miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych, bez wymaganych uprawnień. Wysłany na miejsce patrol SM potwierdził brak karty uprawniającej do parkowania na ww. miejscu. W trakcie prowadzonych czynności właścicielka pojazdu, pojawiła się na miejscu popełnionego wykroczenia drogowego. W związku z powyższym Grażyna O., została ukarana mandatem karnym, jednocześnie ww. uniknęła poniesienia kosztów związanych z odholowaniem pojazdu.

W dniu 27.02.2019 strażnicy miejscy w związku z zapowiedzią, przeprowadzili kolejną kontrolę przy piecach, tym razem kontrolowano ulice: Grota Roweckiego, Jana Kasprowicza i Racławicką. W wyniku przeprowadzonych kontroli, funkcjonariusze SM nie stwierdzili nieprawidłowości. Straż Miejska w Żyrardowie informuje mieszkańców, że czynności kontrolne będą kontynuowane w dalszym ciągu, na terenie całego miasta.

W dniu 27.02.2019 operator monitoringu zauważył, przy ul. Waleriana Łukasińskiego, dwa pojazdy marki Fiat i Ford, które zaparkowały w miejscu obowiązywania znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się”. Za popełnione wykroczenia drogowe Klaudia Ż., została ukarana grzywną w postepowaniu mandatowym natomiast wobec Kamila K., funkcjonariusze SM będą prowadzili dalsze czynności.

W dniu 01.03.2019 strażnicy miejscy podjęli czynności kontrolne, przy ul. Adama Mickiewicza z inicjatywy własnej, gdzie wcześniej dochodziło do termicznego przekształcania odpadów poza spalarnią odpadów. W wyniku prowadzonych czynności stwierdzono, że Paweł K., w dalszym ciągu nie stosuje się do przepisów prawa. W związku z powyższym mężczyzna został ponownie ukarany mandatem karnym.

W dniu 01.03.2019 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie, że nad tunelem przy ul. Adam Mickiewicza, leży osoba. Wysłany na miejsce patrol SM potwierdził leżącą kobietę w stanie po użyciu alkoholu, która swoim zachowaniem zakłócała spokój i porządek publiczny. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni nie potwierdzili, bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia. W związku z powyższym funkcjonariusze SM udzielili pomocy kobiecie, dowożąc ją do miejsca zamieszkania. Za popełnione wykroczenie Agnieszka Z., została ukarana mandatem karnym.

W dniu 02.03.2019 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Lelewela ktoś rozpalił ognisko, którego płomienie rozprzestrzeniają się na pas drogowy. Na miejscu akcję gaśniczą prowadzi PSP. Wysłano w rejon patrol SM, który w trakcie prowadzonych czynności ustalił sprawcę podpalenia odpadów zielonych. Arkadiusz L., został ukarany mandatem karnym .

W dniu 02.03.2019 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie, że przy przejściu na peron dworca PKP, przy ul. Marszała Józefa Piłsudskiego leży osoba. Wysłany na miejsce patrol SM potwierdził zgłoszenie oraz obecność załogi ratowników medycznych, którzy poinformowali funkcjonariuszy SM, o tym, że mężczyzna nie wymaga hospitalizacji. Z uwagi na brak jakichkolwiek przeciwskazań zdrowotnych, strażnicy miejscy przewieźli Andrzeja J., do PDOZ, do czasu wytrzeźwienia.

W dniu 02.03.2019 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie, że na terenie Eko- Parku przy ul. Marii Nietrzebki, zgłaszająca znalazła bardzo wychudzoną suczkę, podobną do rasy Owczarka niemieckiego. Poinformowano osobę, która zajmuje się odławianiem bezpańskich zwierząt, a następnie umieszczono ją w schronisku, przy ul. Czystej. Kilka godzin później do schroniska zgłosił się właściciel czworonoga, w celu jego odebrania. Za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu psa, Józef M., został ukarany grzywną w postępowaniu mandatowym.

W dniu 03.03.2019 funkcjonariusze SM zabezpieczali już VII “Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Strażnicy miejscy czuwali nad przebiegiem biegów na dwóch dystansach. Do jednego biegu na dystansie 1963 metrów oraz drugiego, głównego biegu na odcinku 5 km, zaplanowano zwiększone siły patrolowe SM. W celu zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszym, funkcjonariusze SM czuwali nad bezpiecznym przebiegiem biegu, w trakcie którym nie odnotowano przypadków naruszenia prawa.
Podczas pełnionych służb dokonano 62 legitymowań profilaktycznych w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych. Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 58 przypadków niestosowania się do przepisów prawa, z czego 42 dotyczyły zdarzeń drogowych, 7 spożywania alkoholu w miejscach publicznych, a 9 dotyczyło m.in.: przepełnionych koszy ulicznych; bójki osób; przewróconej toalety typu Toi- Toi.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.