Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie wzięli udział w krajowych działaniach „Prędkość”. Przez cały dzień funkcjonariusze wzmożonym nadzorem objęli kierujących naruszających przepisy dotyczące ograniczeń prędkości. Jeden ze kontrolowanych kierowców nie tylko jechał zbyt szybko, okazało się, że nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę.

W trakcie działań policjanci skontrolowali 14 samochodów, niestety aż 10 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość. Te liczby pokazują, że ponad 70% skontrolowanych kierowców ignoruje przepisy dotyczące ograniczeń prędkości. Niechlubnie zapisał się tego dnia 27-letni mężczyzna jadący renaultem. Został on zatrzymany do kontroli w Krzach Dużych (gm. Radziejowice), powodem kontroli było przekroczenie przez niego dopuszczalnej prędkości o 34 km/h. Gry funkcjonariusze podeszli do mężczyzny okazało się, że czuć od niego alkohol-badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia policjantów. 27-latek „wydmuchał” w alkomat ponad 2 promile alkoholu. Podczas kontroli okazało się również, że mężczyzna nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania, teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna nawet do 5000 zł.

 

 

st. asp. Agnieszka Ciereszko


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.