20 lutego odbyła się odprawa roczna zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie insp. Arkadiusza Zgieba. Podczas spotkania omówione zostały wyniki pracy funkcjonariuszy w roku 2018.

W naradzie wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu insp. Kamil Borkowski, Starosta Powiatu Żyrardowskiego- Pani Beata Sznajder,  Prezydent Miasta Żyrardowa- Pan Lucjan Krzysztof Chrzanowski,  Zastępca Prokuratora Rejonowego w Żyrardowie- Pani Dorota Wyszyńska oraz przedstawiciele samorządów lokalnych.

 

Na rozpoczęcie odprawy Komendant Powiatowy Policji w Żyrardowie insp. Arkadiusz Zgieb zaprezentował wyniki pracy żyrardowskich policjantów za 2018r, szczegółowo zostały omówione wyniki pracy pionów: kryminalnego, prewencji, ruchu drogowego oraz wspomagającego.

 

W 2018 roku w KPP w Żyrardowie oraz jednostkach podległych wszczęto 1912 postępowań dot. przestępstw czyli o 168 więcej niż w roku ubiegłym. Wykrywalność przestępstw jest równa 78,5%. Odnotowano wzrost wykrywalności w kategoriach przestępstw tj. kradzież z włamaniem, uszkodzenie rzeczy czy też uszczerbek na zdrowiu. Z przedstawionej przez insp. Arkadiusz Zgieba prezentacji jasno wynikało, że efekty pracy policjantów, są najlepszymi na przestrzeni ostatnich 10 lat.

 

Kolejną częścią prezentacji było przestawienie efektów pracy pionu prewencji. Insp. Arkadiusz Zgieb zaznaczył, że mimo dużego obciążenia policjanci prewencji osiągnęli lepsze efekty pracy niż w roku ubiegłym, dzięki czemu na terenie powiatu jest bezpieczniej. Komendant nie zapomniał podziękować Komendantowi Wojewódzkiemu Policji zs. w Radomiu za wsparcie policjantów SPPP w Radomiu i przedstawił wyniki ich pracy.

 

W części dotyczącej zagadnień ruchu zwrócono uwagę na mniejszą liczbę badań na zawartość alkoholu, ujawnionych wykroczeń czy zatrzymanych uprawnień do kierowania. W 2018r. zatrzymali 4 sprawców przestępstw na gorącym uczynku  oraz 14 osób poszukiwanych. Alarmującym niestety jest wzrost ilości zdarzeń na drogach, zarówno kolizji jak i wypadków, w których zginęło 14 osób- jest to największa liczba ofiar śmiertelnych na przestrzeni ostatnich lat dlatego też priorytetem dla Wydziały Ruchu Drogowego jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.

 

Podczas swojego wystąpienia Komendant Powiatowy Policji w Żyrardowie przedstawił działalność profilaktyczną prowadzoną przez funkcjonariuszy, efekty funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przypomniał o aplikacji „Moja Komenda” dzięki, której w szybki i prosty sposób można uzyskać kontakt z dzielnicowym. Następnie  insp. Arkadiusz Zgieb podziękował samorządom za wsparcie finansowe policji m.in. za przekazanie środków na zakupy radiowozów oraz finansowanie dodatkowych służb, co miało wpływ na komfort pracy żyrardowskich funkcjonariuszy.

 

Po zakończeniu prezentacji przez  insp. Arkadiusza Zgieba głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu- insp. Kamil Borkowski, który przedstawił efekty pracy policjantów garnizonu mazowieckiego i odniósł się do wyników uzyskiwanych przez funkcjonariuszy KPP w Żyrardowie.

Następnie głos zabrali: Starosta Powiatu Żyrardowskiego, Prezydent Miasta Żyrardowa oraz Prokurator Rejonowy w Żyrardowie także pozytywnie ocenili pracę policjantów żyrardowskiej komendy i złożyli im podziękowania za tak wielkie zaangażowanie w służbę.

 

 

st.post. Monika Helińska


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.