Dzisiaj w Wiskitkach policjanci żyrardowskiej komendy rozpoczęli tydzień profilaktyki przedwakacyjnej. „Dni Bezpieczeństwa” zostały zapoczątkowane w Żyrardowie w 2017 r., w tym roku rozszerzyliśmy swoje działania, które potrwają aż 5 dni.

Pięć dni w pięciu różnych miejscach powiatu, a wszystko po to by dotrzeć do jak największej ilości dzieci i młodzieży zanim zacznie się wakacyjny wypoczynek. Do współpracy w tym roku zaprosiliśmy Straż Pożarną, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Straż Leśną, 37 Sochaczewski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej, 6 Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej, Zakład Kynologii, Izbę Administracji Skarbowej, Żandarmerię Wojskową. Bezpieczny wypoczynek nad wodą czy w lesie to jedne z tematów spotkań z naszymi gośćmi. Wśród atrakcji przewidziane są m.in. konkursy, pokaz tresury psów służbowych, symulator jazdy motocyklem, refleksomierz, symulator strzelania, alko i narko google i wiele, wiele innych atrakcji.

6 czerwca byliśmy w Wiskitkach przy dawnym Zespole Szkolno-Przedszkolnym, a już jutro widzimy się z uczniami Miasta i Gminy Mszczonów. Finał naszych tygodniowych działań odbędzie się w Żyrardowie w Ogrodzie Jordanowskim 10 czerwca.

Pełna relacja z "Tygodnia Bezpieczeństwa" już wkrótce!

Autor: st. sierż. Monika Michalczyk