Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Wdzięczność za szybką i skuteczną interwencję żyrardowskiego dzielnicowego dotyczącą zgubienia kilku tysięcy złotych, mężczyzna wyraził w podziękowaniu, które trafiło na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie.

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie mł. insp. Edyty Marczewskiej, wpłynęły pisemne podziękowania od obywatela Ukrainy, w których wyraził swoją wdzięczność i wyrazy uznania wobec st. sierż. Igora Olesińskiego, dzielnicowego z żyrardowskiej komendy.

Historia ze szczęśliwym happy endem miała miejsce 13 listopada br.. Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zadzwonił pracownik stacji paliw informując, że jeden z klientów w roztargnieniu pozostawił dużą kwotę pieniędzy. Na miejscu okazało się, że owym klientem był obywatel Ukrainy, który chciał wysłać pieniądze do swojej rodziny. Gdy dowiedział się, że takie transakcje wykonuje się w banku lub na poczcie, podziękował za informację i wyszedł pozostawiając na ladzie kilka tysięcy złotych. Starszy sierżant Igor Olesiński gdy dowiedział się o tej sprawie natychmiast podjął działania, aby dotrzeć do mężczyzny. Po obejrzeniu monitoringu skontaktował się z koordynatorami agencji pracy i wspólnie odnaleźli 48-latka. Cała kwota jeszcze w tym samym dniu trafiła do prawowitego właściciela.

Autor. st. sierż. Monika Michalczyk