Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Przedstawiciele mazowieckiej Policji pożegnali zmarłego Ks. kanonika Mirosława Dragiela, który od wielu lat był kapelanem policjantów na Mazowszu. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów w Radomiu. Trudno dobrać właściwe słowa, aby wyrazić to, co dzisiaj czujemy. Obecność policjantów w czasie mszy była wyrazem wielkiej wdzięczności wobec śp. Mirosława Dragiela. Wszyscy, mając w pamięci dobre chwile i piękne wspomnienia, pożegnaliśmy dziś naszego wspaniałego przyjaciela.

"Nie żyjemy, aby umierać...ale umieramy, aby żyć wiecznie"

Michael Buchberger

Funkcjonariuszy i pracowników mazowieckiej Policji reprezentowali m.in. Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion oraz kadra kierownicza garnizonu mazowieckiego. Zmarłego pożegnali także policjanci, pracownicy Policji, przyjaciele, bracia ze zgromadzenia oraz najbliższa rodzina. Mszy przewodniczył wiceprowincjał Prownicji Warszawskiej Księży Pallotynów, ks. Waldemar Pawlik. 

Oddając cześć i szacunek oraz wspominając zmarłego Ks. kanonika Mirosława Dragiela, podczas uroczystej mszy głos zabrał nadinsp. Michał Ledzion: "Mirek, bo dla nas był po prostu kolegą z pracy, serce miał na dłoni. Dłoni, którą podawał w trudnych chwilach. Zawsze życzliwy, zawsze pogodny, potrafiący się wsłuchać w cudze problemy. Dawał nam całego siebie, nie oczekując nic w zamian. Przez blisko ćwierć wieku Ksiadz Mirek głęboko zintegrował się ze środowiskiem policyjnym, ale i wojskowym, z racji posłiugi w Kościele Garnizonowym w Radomiu. Pomagał w organizacji i uczesniczył w pielgrzymkach, wszelkich uroczystościach ceremonialnych, patriotycznych, ale i rodzinnych. Udzielał chrztów, ślubów, towarzyszył w ostatniej drodze policjantów, zołnierzy i ich rodzin. A teraz nam przychodzi towarzyszyć w jego ostatniej drodze".

Po mszy świętej kondukt żałobny w asyście kompani honorowej Policji przemieścił się na cmentarz komunalny przy ul. Ofiar Firleja w Radomiu. Przy grobie wystawiono posterunek honorowy. Podczas składania trumny do grobu kompania honorowa oddała salwę na cześć zmarłego Kapelana.

Drogi Księże Kapelanie, dziękujemy za Twoje oddanie i zaangażowanie w wieloletnią służbę duszpasterską na rzecz mazowieckiej Policji, za obecność wśród nas. Na zawsze w naszej pamięci. Spoczywaj w pokoju!

Ks. Mirosław święcenia kapłańskie przyjął 9 maja 1987 roku. Należał do wspólnoty księży pallotynów na radomskim Młodzianowie i od lat służył pomocą duszpasterską w kościele garnizonowym w Radomiu. Od ponad 20 lat był kapelanem Policji na Mazowszu, służąc pomocą funkcjonariuszom, pracownikom cywilnym, ich rodzinom, a także wszystkim, którzy jej potrzebowali.

Uczestniczył w najważniejszych wydarzeniach związanych z mazowieckim garnizonem Policji oraz odprawiał nabożeństwa w intencji policjantów i pracowników Policji. Brał udział w ślubowaniach nowo przyjętych funkcjonariuszy, do których kierował słowa wsparcia i oddawał ich pod opiekę patrona Policji św. Michała Archanioła.

Zespół Prasowy KWP

 

  • Uroczystości pogrzebowe Kapelana mazowieckiej Policji
  • Uroczystości pogrzebowe Kapelana mazowieckiej Policji
  • Uroczystości pogrzebowe Kapelana mazowieckiej Policji
  • Uroczystości pogrzebowe Kapelana mazowieckiej Policji
  • Uroczystości pogrzebowe Kapelana mazowieckiej Policji
  • Uroczystości pogrzebowe Kapelana mazowieckiej Policji