Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Podając się za pracowników pomocy społecznej okradły 84-letnią mieszkankę Żyrardowa. Kobieta straciła oszczędności w wysokości 14 500zł

Wczoraj policjanci żyrardowskiej komendy zostali powiadomieni, że jedna z mieszkanek miasta została okradziona. Z ustaleń śledczych wynika, że do 84-latki podeszła kobieta przedstawiając się za pracownika społecznego, który ma dla niej tańsze zamienniki leków.  Seniorka nie podejrzewając niczego zaprosiła kobietę do domu.

Fałszywy pracownik poprosił o odcinek świadczenia emerytalnego oraz o kawę. Mieszkanka Żyrardowa podała kobiecie dokument, pokazując tym samym miejsca w których trzyma pieniądze, następnie udała się do kuchni przygotować napój. Oszustka szybko zadzwoniła po swoją koleżankę, którą również przedstawiła jako pracownika społecznego.

Seniorka przeglądając leki pokazane przez jedną z kobiet  zapomniała o drugiej kobiecie, która w tym czasie przeszukała cały pokój zabierając pieniądze w  kwocie 14 500zł.

Niestety, mimo informacji w mediach i licznych apeli Policji, starsze osoby wciąż padają ofiarami oszustów i tracą swoje oszczędności.

Policja jednak nadal przypomina o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Jeśli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy osobiście, jak i nie wpuszczać ich do mieszkania.

We wszystkich podejrzanych i wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją.

 

sierż. Monika Helińska