Policjanci z Wydziału Kryminalnego wpadli na trop osób, które jako źródło zarobku uczyniły sobie kradzieże. Nietypowe było to, że ich łupem padały ozdoby ogrodowe. Dwóch mężczyzn (21 i 22 lata) usłyszało po dwa zarzuty kradzieży, grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

W ostatnich tygodniach w Żyrardowie i okolicy dochodziło do kradzieży ozdób ogrodowych: donic, rzeźb i krasnali. Dzięki skutecznej pracy funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego udało się „namierzyć” dwóch podejrzanych. W piątek „kryminalni” z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie  zatrzymali dwóch mężczyzn (21 i 22 lata). Usłyszeli już po dwa zarzuty kradzieży, lecz nie jest wykluczone, że usłyszą kolejne bowiem sprawa jest rozwojowa. Podejrzanym grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci pracujący na miejscu zabezpieczyli dużą ilość donic i figur ogrodowych. Osoby, którym ostatnio zostały skradzione przedmioty tego typu proszone są o kontakt z prowadzącym sprawę st. sierż. Damianem Mrowcem tel.: 46 858 21 49 lub dyżurnym KPP Żyrardowie tel.: 46 858 22 00.

 

Autor: st. asp. Agnieszka Ciereszko