Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 w Żyrardowie po raz kolejny uczestniczyli w akcji "Kierowco ! Nie poluj na zebrach" oraz w prelekcji dotyczącej Bezpiecznej drogi do szkoły.

W związku z roczpoczęciem nowego roku szkolnego funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie objęli szczególnym nadzorem rejony przylegające do szkół. Kontrolują oznakowanie przy szkołach, autobusy dowożące dzieci ale także przeprowadzają szereg akcji profilaktycznych i prelekcji przypominając o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Wczoraj uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Żyrardowie wraz z policjantami drogówki przeprowadzili akcję "Kierowco! Nie poluj na zebrach". Dzieci przy pomocy funkcjonariuszy zwracali uwagę aby kierujący pamiętali o tym, że należy zachować szczególną ostrożność przy przejściu dla pieszych. Aby nie zapomnieć o tej zasadzie wręczały każdemu kierowcy naklejkę  z logiem akcji. Następnie uczniowie dbając o bezpieczeństwo pieszych w te jesienno - zimowe dni rozdawali  odblaski. 

Po całej akcji dzieci chętnie uczestniczyły w prelekcji o bezpiecznej drodze do szkoły. Przypominając sobie o podstawowych zasadach ruchu drogowego m.in.:: 

- przez jezdnię przechodzimy w miejscach do tego wyznaczonych

- rozejrzyj się zanim wejdziesz na przejście dla pieszych

- stosuj się do sygnalizacji świetlnej bądź wykonuj polecenia policjanta kierującego ruchem

- przypnij do kurtki bądź plecaka odblask. 

 

  sierż. Monika Helińska