Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie, podjęła między innymi 69 interwencji w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych.

W dniu 11.02.2019 operator monitoringu zauważył, że na skrzyżowaniu ulicy Józefa Mireckiego z ulicą Gabriela Narutowicza, doszło do kolizji drogowej, z udziałem trzech pojazdów osobowych. W wyniku zdarzenia drogowego doszło do poważnych uszkodzeń pojazdów. Funkcjonariusze SM zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu podjęcia czynności przewidzianych prawem.
W dniu 12.02.2019 funkcjonariusze SM współpracowali z pracownikiem Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w czynnościach przy ul. Spółdzielczej 50, gdzie nastąpiło komisyjne otwarcie lokalu.

W dniu 12.02.2019 funkcjonariusze SM udzielili pomocy wzywając załogę ratowników medycznych do osoby bezdomnej, która znajdowała się w stanie po użyciu alkoholu i uskarżała się na silny ból w okolicach nerek. Marek Rz. został przebadany, w celu wykluczenia bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia. Następnie strażnicy miejscy z uwagi na brak jakichkolwiek przeciwskazań zdrowotnych, przewieźli osobę bezdomną do PDOZ, do czasu wytrzeźwienia.

W dniu 12.02.2019 strażnicy miejscy kontynuowali zapowiedzianą kontrolę przy piecach, tym razem na ul. Dolnośląską. W wyniku kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości.

W dniu 12.02.2019 operator monitoringu zauważył, przy skrzyżowaniu ulicy 1 Maja z ulicą Ludwika Waryńskiego, pojazd dostawczy marki Iveco, który naruszył warunki parkowania. Kierujący Artur S., zaparkował pojazd na chodniku, za pasem zieleni. Za popełnione wykroczenia drogowe ww. został ukarany mandatem karnym.

W dniu 12.02.2019 operator monitoringu zauważył za Eco-Parkiem, w okolicy ul. Łąkowej duże zadymienie. Wysłany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Ktoś podpalił porzucony pojazd osobowy. Na miejscu trwa akcja gaszenia pożaru przez PSP.

Jak reagować, gdy spotkamy osobę obcą – nieznajomą? Jak się zachować? Co zrobić, gdy nieznajomy puka do naszych drzwi, a dziecko jest same w domu? Na, takie pytania udzielił odpowiedzi funkcjonariusz SM, który w dniu 13.02.2019, spotkał się z dziećmi w ramach zajęć profilaktycznych, w Miejskim Przedszkolu Nr 9. Podczas zajęć z najmłodszymi, strażnik omawiał podstawowe zasady bezpieczeństwa dzieci podczas samodzielnego przebywania
w domu, czy placu zabaw. Celem spotkania było omówienie i przestrzeganie podstawowych zasad, aby być bezpiecznym. Funkcjonariusz informował najmłodszych, z kim o tym rozmawiać i do kogo dzwonić w takich przypadkach. Takie zajęcia mają na celu przede wszystkim kształtowanie umiejętności rozróżniania zagrożeń oraz w ramach pozyskanej wiedzy ich unikanie. Strażnik w trakcie prelekcji uświadomił również najmłodszym, na jakie zagrożenia mogą napotkać dzieci w trakcie spotkania z osobą nieznajomą. Między innymi celem zajęć jest zapoznanie najmłodszych i zrozumienie przez nich podstawowych zasad: nieprzyjmowania słodyczy, nieudzielania osobistych informacji, nierozmawiania z obcymi, unikania odosobnionych miejsc, mówienia nie.

W dniu 13.02.2019 odholowano pojazd osobowy marki KIA na parking strzeżony, z ul. Romualda Mielczarskiego, który blokował wjazd/ wyjazd do posesji prywatnej. Właściciel pojazdu Michał S., otrzymał mandat karny oraz poniósł koszy odholowania pojazdu.

W dniu 14.02.2019 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Legionów Polskich na jezdni usuwana jest plama olejowa i PSP prosi o pomoc. Wysłany na miejsce patrol SM udzielił zabezpieczenia podczas akcji, czuwając nad bezpieczeństwem w ruchu pojazdów, do czasu zutylizowania powstałego zanieczyszczenia.

W dniu 14.02.2019 przedstawiciel Straży Miejskiej uczestniczył w spotkaniu Rady Osiedla Kościuszki. Podczas spotkań udzielono informacji o podjętych działaniach oraz udzielono odpowiedzi na zadawane pytania.

W dniu 16.02.2019 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Bolesława Limanowskiego, w okolicy ul. Fryderyka Chopina, na schodach leży osoba, która prawdopodobnie wcześniej spożywała alkohol. Z uwagi na złe warunki atmosferyczne niezwłocznie wysłano na miejsce zgłoszenia patrol SM. Na miejsce wezwano załogę ratowników medycznych, którzy po przeprowadzeniu wstępnych badań nie stwierdzili zagrożenia życia i zdrowia u bezdomnego mężczyzny. Zbigniew D., został przewieziony do PDOZ, gdzie osadzono go do czasu wytrzeźwienia.

W dniu 17.02.2019 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Radziwiłłowskiej trwa akcja gaszenia pustostanu przez PSP. Wysłany na miejsce patrol SM potwierdził zgłoszenie. Ustalono osobę odpowiedzialną za budynek i poinformowano ją telefonicznie o zdarzeniu. Podjęto dalsze czynności przewidziane prawem.

W minionym tygodniu dyżurny SM otrzymał dwa zgłoszenia, dotyczące udzielenia pomocy w rozruchu pojazdów. Funkcjonariusze SM w powyższych przypadkach, niezwłocznie reagowali na potrzeby społeczności lokalnej, przy uruchomieniu ww. pojazdów. Wszystkim zgłaszającym potrzebę, udało się pomóc.
Podczas pełnionych służb dokonano 42 legitymowań profilaktycznych w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych. Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 57 przypadków niestosowania się do przepisów prawa, z czego 35 dotyczyło zdarzeń drogowych, 4 spożywania alkoholu w miejscach publicznych, a 18 dotyczyło m.in.: przepełnionych koszy ulicznych oraz zanieczyszczonych miejsc publicznych; niesprawnego oświetlenia; pożaru pojazdu osobowego; umieszczania ogłoszeń w miejscach do tego nieprzeznaczonych; przekręconej tarczy znaku drogowego; przewróconego TOI-TOI.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.