Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu żyrardowskiego podejrzanych o szereg kradzieży i włamań. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, grozi im do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zatrzymali 21- i 34-latka podejrzanych o kradzież w Mrozach (gm. Puszcza Mariańska), która miała miejsce pod koniec grudnia ubiegłego roku. Kompletnie zaskoczonych mężczyzn policjanci zatrzymali w poniedziałek wieczorem, na terenie Żyrardowa oraz jednej z miejscowości w sąsiedniej gminie Baranów.

W trakcie przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych funkcjonariusze odzyskali m.in. trzy skradzione rowery. Mężczyźni wykorzystując chwilę nieuwagi właścicieli samochodów kradli z nich cenne rzeczy oraz karty bankowe, którymi później dokonywali transakcji. 34-latek usłyszał łącznie 13 zarzutów: 2 kradzieży, 10 włamań i 1 usiłowania włamania. Młodszy podejrzany usłyszał zarzut: kradzieży, 3 włamań i 1 usiłowania włamania. Obu zatrzymanym grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Agnieszka Ciereszko


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.