Bezpłatne badania serca dla mieszkańców Żyrardowa
Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski zachęca mieszkańców do udziału w bezpłatnych badaniach i konsultacjach specjalistów w ramach programu „Czas dla serca”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę na Placu Jana Pawła II. To doskonała okazja, aby zadbać o swoje zdrowie i skorzystać z porad ekspertów z różnych dziedzin medycyny.
  1. Bezpłatne badania krwi i konsultacje specjalistów.
  2. Porady m.in. psychodietetyka, rehabilitanta, ortopedy.
  3. Symulacje dachowania i inne atrakcje w ramach programu „Żyrardowskie drogi bez promili”.
  4. Badania densytometryczne w kierunku osteoporozy.

W ramach akcji „Czas dla serca”, w sobotę, 15 czerwca, w godzinach od 8:00 do 11:00, na Placu Jana Pawła II będzie można skorzystać z szeregu badań medycznych. Wśród nich znajdą się pomiary ciśnienia krwi, poziomu cukru, trójglicerydów i cholesterolu. Warto pamiętać, że przed pobraniem krwi należy być na czczo.

Od godziny 10:00 do 13:00 dostępni będą także specjaliści, tacy jak psychodietetyk, rehabilitant, ortopeda, neurolog oraz pedagog/psycholog. To doskonała okazja, aby uzyskać cenne porady dotyczące zdrowia fizycznego i psychicznego.

Wydarzenie wzbogacone będzie o program „Żyrardowskie drogi bez promili”. Uczestnicy będą mogli sprawdzić swój refleks i koordynację, doświadczyć dachowania w symulatorze oraz dowiedzieć się, jak alkohol i inne substancje psychoaktywne wpływają na reakcje kierowcy.

W ramach projektu „Żyrardów na zdrowie” realizowany będzie również „Program profilaktyki i wczesnego wykrywania osteoporozy wśród mieszkańców Miasta Żyrardowa na lata 2023-2025”. Oferowane będą edukacja oraz badania densytometryczne dla osób z grup ryzyka.

Organizatorami wydarzenia są m.in. Centrum Mazowsza Zachodniego, niepubliczne podmioty lecznicze oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych z obszaru ochrony zdrowia.

Szczegółowych informacji na temat akcji udziela Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Żyrardowa pod numerem telefonu 46 858 15 66.


UM Żyrardów