Żyrardów świętuje 233. rocznicę Konstytucji 3 Maja
Już jutro, 3 maja, nasze miasto stanie się areną uroczystości z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To wydarzenie jest nie tylko okazją do świętowania, ale także przypomnieniem o ważnych wartościach, które kształtują naszą narodową tożsamość.
  1. Uroczystości rozpoczną się o 11.30 na Placu Jana Pawła II apelem, z udziałem Wojskowej Asysty Honorowej.
  2. Wznoszenie flagi, hymn narodowy oraz Apel Pamięci z salwą honorową zaznaczą kulminacyjne momenty ceremonii.
  3. O 12.00 zapraszamy na mszę świętą za Ojczyznę w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia.
  4. O 13.00 na tym samym placu rozpocznie się Rodzinny Piknik Historyczny z atrakcjami dla najmłodszych.

Plac Jana Pawła II na kilka godzin zamieni się w centrum narodowych obchodów, gdzie każdy mieszkaniec będzie mógł uczcić ten ważny dzień. W programie nie zabraknie momentów pełnych powagi jak i tych, które pozwolą na chwilę radości i relaksu w gronie rodziny. Wzruszające momenty podczas ceremonii, jak podniesienie flagi czy Apel Pamięci, przypomną o bohaterach, którzy przyczynili się do uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Tradycyjnie, po oficjalnych obchodach, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Kaski umili czas uczestnikom, wykonując Marsz Salwa oraz wiązankę piosenek żołnierskich. To będzie doskonała okazja, by poczuć ducha wspólnoty i jedności, która jest tak ważna w naszym społeczeństwie.

Rodzinny Piknik Historyczny, który startuje o 13.00, to propozycja szczególnie skierowana do rodzin z dziećmi. Organizatorzy przygotowali mnóstwo edukacyjnych i rozrywkowych atrakcji, które z pewnością zachwycą najmłodszych uczestników. To doskonała okazja, by w przystępny sposób przybliżyć młodym ludziom znaczenie Konstytucji 3 Maja oraz roli, jaką odgrywa ona w naszej historii.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania. To wyjątkowy dzień dla każdego Polaka, moment refleksji nad naszą historią oraz okazja do świętowania wolności i niepodległości, które są fundamentami naszej tożsamości narodowej.


Opierając się na: UM Żyrardów