UM Żyrardów: Konkurs na wielkanocną kartkę z Żyrardowa
Wiosenne inspiracje czekają na mieszkańców Żyrardowa! Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski zachęca do wzięcia udziału w kreatywnym wyzwaniu – konkursie "Kartka wielkanocna z Żyrardowa". To wyjątkowa okazja, by połączyć pasję do sztuki z lokalnym patriotyzmem i wyrazić wiosenne emocje na papierze.
  • Prezydent Żyrardowa, Lucjan Krzysztof Chrzanowski, ogłosił start konkursu plastycznego.
  • Konkurs otwarty jest dla mieszkańców Żyrardowa w każdym wieku, począwszy od 6 lat.
  • Uczestnicy mogą wykazać się kreatywnością, stosując różnorodne techniki – od rysunku po grafikę komputerową.
  • Prace muszą nawiązywać do Żyrardowa oraz świąt wielkanocnych.
  • Zgłoszenia przyjmowane będą do 5 marca 2024 roku w Wydziale Kultury i Promocji Urzędu Miasta.
  • Konkurs przewiduje nagrody dla zwycięzców w różnych grupach wiekowych.
  • Najlepsze prace zostaną wydrukowane i rozdane w Urzędzie Miasta.
  • Organizatorem wydarzenia jest Miasto Żyrardów wspólnie z Centrum Kultury, a koordynuje je Wydział Kultury i Promocji.

Wybuch wiosny w Żyrardowie może wydawać się jeszcze daleko, ale wizje tych radosnych dni już teraz mogą znaleźć swoje miejsce na kartkach konkursowych. "Kartka wielkanocna z Żyrardowa" to nie tylko szansa na artystyczną ekspresję, ale też okazja do podkreślenia unikalności naszego miasta przez pryzmat jego zabytków i lokalnych tradycji.

Uczestnictwo w konkursie to również doskonały sposób na rodzinne spędzanie czasu. Inspirując się wspólnymi spacerami po Żyrardowie lub rodzinnych opowieściach, każdy może stworzyć coś wyjątkowego, co będzie świadczyć o indywidualnym spojrzeniu na tradycje wielkanocne oraz piękno naszego miasta.

Prace z pewnością zostaną docenione nie tylko przez jury, ale i przez mieszkańców Żyrardowa, którzy dzięki wybranym kartkom będą mogli podziwiać lokalne talenty. Zachęcamy więc do wyciągnięcia pędzli, kredek, a nawet myszki komputerowej i dołączenia do twórczej zabawy. Niech ten wielkanocny konkurs stanie się pretekstem do świętowania piękna Żyrardowa i jego mieszkańców.

Kontakt dla zainteresowanych udziałem oraz więcej informacji dostępne są w Wydziale Kultury i Promocji Urzędu Miasta. Nie przegapcie tej kreatywnej przygody i pozwólcie, by Wasze dzieła stały się częścią świątecznej tradycji Żyrardowa.


Na podstawie: UM Żyrardów