W niedzielę, 28 stycznia, podczas 32. finału mazowiecka Policja grała wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na terenie całego garnizonu mundurowi zapewniali bezpieczeństwo wszystkich wolontariuszom, ale również darczyńcom. Na wielu stoiskach profilaktycznych Policji, funkcjonariusze nie tylko promowali zawód policjanta, ale również propagowali bezpieczeństwo.

W niedzielę (28.01) od rana mazowieccy policjanci pionu prewencji, służby kryminalnej, ruchu drogowego robili wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestników 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej imprezy charytatywnej było zebranie pieniędzy na zakup sprzętu medycznego, służącego do leczenia pacjentów oddziałów pulmonologicznych. 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stał się również okazją do spotkania z mundurowymi na stoiskach promocyjnych w trakcie pikników odbywających się w całym województwie. 

Przez cały dzień każdy z uczestników 32. Finału WOŚP mógł odwiedzić stoiska profilaktyczne przygotowane przez funkcjonariuszy wydziałów prewencji, ruchu drogowego, czy komórek ds. doboru. W Radomiu można było obejrzeć najnowszy ambulans kryminalistyczny, pracę robota pirotechnicznego, który jest narzędziem w codziennej służbie funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu. Dodatkowo każdy z uczestników mógł dowiedzieć się, jak przebiega proces rekrutacji do Policji.

Zanim wolontariusze wyruszyli w miasto ze swoimi puszkami, zostali przeszkoleni przez policjantów. Podczas spotkań zwrócono uwagę na sposób prowadzenia zbiórki, aby nie miały miejsca żadne niepokojące sytuacje.

O godzinie 20 policjanci wspólnie z innymi służbami podległymi MSWiA wysłali „Światełko do nieba”. W tym roku użyto do tego m. in. olśniewacza, którym dysponuje Oddział Prewencji Policji w Radomiu.

Dzięki wytężonej służbie policjantów możemy uznać 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za niezwykle bezpieczny. 

Film Mazowieccy policjanci zapewniali bezpieczeństwo podczas 32. Finału WOŚP

Opis filmu: Mazowieccy policjanci zapewniali bezpieczeństwo podczas 32. Finału WOŚP

Pobierz plik Mazowieccy policjanci zapewniali bezpieczeństwo podczas 32. Finału WOŚP (format mp4 - rozmiar 13.45 MB)