Wczoraj policjantki z żyrardowskiej komendy, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, z okazji mikołajek wręczały pieszym elementy odblaskowe. Ich noszenie jest ważne szczególnie teraz. Zimowa aura to okres, kiedy na drogach częściej niż zwykle dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych. Odblaski zostały ufundowane przez Urząd Miasta w Żyrardowie, za co serdecznie, również w imieniu mieszkańców, dziękujemy!

Wczoraj (6.12) na ulicach miasta policjantki z zespołu profilaktyki żyrardowskiej komendy wręczały mieszkańcom elementy odblaskowe. Są to drobne, ale bardzo ważne upominki, które zwiększają bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Zimowa aura, podczas której warunki atmosferyczne, w tym mgły, opady deszczu czy śniegu, w znacznym stopniu ograniczają naszą widoczność.

Przypominamy, że osoba w ciemnym ubraniu i bez odblasków jest widoczna dla kierowcy dopiero, gdy znajduje się około 20 metrów przed pojazdem. Właściwie umieszczony na ubraniu element odblaskowy powoduje, że kierowca zauważy ją nawet z odległości 150 metrów i ma czas na odpowiednią reakcję.

Autor: st. sierż. Patrycja Sochacka