Wczoraj ( 14.11) obchodziliśmy ogólnopolski dzień seniora. W związku z tym żyrardowscy policjanci w ramach działań profilaktycznych spotkali się z seniorami i uwrażliwili ich na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa.

Z danych statystycznych wynika, że największa ilość przestępstw popełnianych na osobach starszych to głównie oszustwa i kradzieże. Profilaktycy w związku z ogólnopolskim dniem seniora organizowali spotkania, podczas których przypominali seniorom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa jakich należy przestrzegać, aby nie paść ofiarą oszustów. Funkcjonariusze wręczali także elementy odblaskowe, aby poprawić ich widoczność, a zarazem bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Osoby, które dokonują płatności kartą otrzymały etui zabezpieczające karty zbliżeniowe przed niepożądanym dostępem osób nieuprawnionych.

Policjanci przypominali również o kampanii #ZnamTeNumery, która dotyczy zasad bezpieczeństwa dla seniorów i poznania zrozumiałego algorytmu zachowań w sytuacji potencjalnego zagrożenia oszustwem.

 

autor: st.sierż.Patrycja Sochacka