Policjanci żyrardowskiej drogówki zatrzymali do kontroli skodę. Okazało się, że 36-letni kierujący nią mężczyzna był nietrzeźwy i miał w organizmie półtora promila alkoholu. Podczas sprawdzenia pasażera okazało się, że 26-latek jest poszukiwany.

We wtorek (28.02) Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zatrzymali do kontroli pojazd marki Skoda, którego styl jazdy wskazywał na to, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Podczas podejmowania kontroli, policjanci zauważyli, że kierujący próbuje przesiąść się na tylne siedzenia pojazdu. W czasie rozmowy z kierowcą funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Badanie alkomatem 36-latka  wykazało ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Policjanci sprawdzili także pasażera, który okazał się być osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Żyrardowie celem ustalenia miejsca pobytu oraz odbycia kary pozbawienia wolności. 

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo z art. 178a kodeksu karnego. Zagrożone jest ono karą pozbawienia wolności do lat 2, ograniczenia wolności albo grzywny.  Pamiętajmy! Każdy kierowca pod wpływem alkoholu, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze, nie tylko dla samego siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. 

 

st. sierż. Patrycja Sochacka