Funkcjonariusz Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Mszczonowie, wracając ze służby zatrzymał pijanego kierowcę. 47-latek kierował motorowerem mając 4 promile alkoholu w organizmie. O dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje sąd.

sierż. Patryk Turalski w godzinach porannych, wracając po służbie zauważył jadący skuter, którego kierujący wykonywał niebezpieczne manewry i jechał zygzakiem, a następnie wywrócił się. Funkcjonariusz widząc to natychmiast udał się w stronę kierującego i upewnił się czy mężczyzna nie potrzebuje pomocy medycznej. Podczas rozmowy z mężczyzną policjant wyczuł od niego silną woń alkoholu. Funkcjonariusz zgasił silnik motoroweru, zabezpieczył, a o całym zdarzeniu powiadomił służby dzwoniąc na numer alarmowy. 
 
Policjanci na miejscu przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że 47-latek miał 4 promile alkoholu w organizmie. 
Teraz mężczyźnie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. 
 
Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Nietrzeźwy kierowca jest zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego.
 
st. sierż.Patrycja Sochacka