Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Już wkrótce rozpoczną się wakacje. Musimy być ostrożni i odpowiedzialni i oprócz stosowania się do ogólnych zasad bezpieczeństwa podczas podróży czy nad wodą, dodatkowo musimy stosować się do ograniczeń w związku z COVID-19. Jak co roku podczas codziennych patroli policjanci będą dbać o nasze bezpieczeństwo mieszkańców, a mundurowi profilaktycy wspólnie z innymi służbami przypominają najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nad wodą, w górach, w lesie itp.

Przez ostatnie dni spotykaliśmy się z uczniami szkół i przedszkoli na terenie naszego miasta. W piątek w Miejskim Ogrodzie Jordanowskim spotkaliśmy się z wychowankami Miejskiego Przedszkola Nr 9 oraz Niepublicznego Przedszkola Dwujęzycznego Stacyjkowo gdzie około 155 dzieciaków chętnie uczestniczyło w zorganizowanych zajęciach i ochoczo korzystało z przygotowanych atrakcji. W poniedziałek spotkaliśmy się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 i 7 w Żyrardowie.

W trakcie tych 2 dni spotkaliśmy się z blisko 400 dzieciakami, które do swojej dyspozycji miały atrakcje przygotowane przez policjantów, Państwową Straż Pożarną w Żyrardowie oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Wśród atrakcji przygotowanych przez funkcjonariuszy policji znalazły się:

-gra wielkoformatowa o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

-alkogogle i narkogole dzięki którym przestrzegaliśmy o negatywnym wpływie alkoholu i narkotyków

-konkurs plastyczny „Bezpieczne wakacje”

-krzyżówki, kolorowanki

-pokaz sprzętu policyjnego wykorzystywanego podczas zabezpieczeń

Nasze spotkania swoją obecnością zaszczycił również Wiceprezes żyrardowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego- Pan Michał Ochnicki, który wspólnie z wolontariuszami z Zespołu Szkół Nr  1 w Żyrardowie rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie nad wodą i uczył ich pierwszej pomocy przedmedycznej. Te spotkania na długo zapadną dzieciakom w pamięci, ponieważ miały szansę przećwiczyć sposoby postępowania w trudnych sytuacjach. W spotkaniach uczestniczyli także strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, którzy zaznajamiali dzieci z tajnikami swojej pracy.

Zorganizowanie „Dni Bezpieczeństwa” nie byłoby możliwe bez zaproszonych służb i instytucji, które wsparły nasze działania. Podziękowania kierujemy do uczestników spotkań z młodzieżą:

-Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Żyrardowie

-Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie

 

Za pomoc w zorganizowaniu „Dni Bezpieczeństwa” dziękujemy:

-Dyrektorom szkół i Miejskiego Ogrodu Jordanowskiego za udostępnienie miejsca na organizację „Dni Bezpieczeństwa”

-Michałowi Wojciechowskiemu za oprawę muzyczną

oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania za wsparcie i pomoc

sierż. Monika Michalczyk