Protetyka w Legionowie – zakres usług

Protetyka jest dziedziną stomatologii zajmującą się odtwarzaniem warunków zgryzowych. Odnosi się do pacjentów, którzy utracili naturalne zęby w wyniku choroby lub uszkodzenia mechanicznego i teraz cierpią z powodu luk w uzębieniu. Te są nie tylko nieestetyczne i przez to dla wielu krępujące, ale też źle oddziałują na stan zdrowia, kształt szczęki, a nawet całej twarzy. Dobre wypełnienie protetyczne rozwiązuje ten problem.

Protetyka – wypełnianie ubytków

Ubytki powstają po ekstrakcjach zębów, jak również po ich uszkodzeniu mechanicznym. Protetyka w Legionowie oferuje nowoczesne uzupełnienia protetyczne, które są bardzo precyzyjnie dopasowywane do naturalnych zębów pacjenta – ich kształtu i odcienia.

Protetyka – rodzaje wypełnień

Pacjenci mają dostęp do różnych wypełnień protetycznych, które różnią się konstrukcją, sposobem osadzania i wreszcie ceną. Warto poznać możliwości i porównać je między sobą, aby zyskać wypełnienie, które zapewni najlepszy komfort codzienny.

Do wyboru są:

  • uzupełnienia protetyczne stałe i ruchome, przy pomocy których można odbudowywać tylko pojedyncze zęby lub całe łuki zębowe,
  • licówki porcelanowe, mosty, korony, nakłady i wkłady pełnoceramiczne,
  • ruchome protezy z klamrami metalowymi lanymi i doginanymi.

Oczywiście pacjent nie musi sam wiedzieć, które wypełnienie będzie dla niego najlepsze. W tym celu powinien skonsultować się z zaufanym protetykiem, który zaproponuje mu odpowiednią protezę i przeprowadzi przez cały proces leczenia – od konsultacji stomatologicznej, aż po wykonanie wypełnienia.