Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Mszczonowscy policjanci podjęli wczoraj interwencję wobec 22-latka, który spowodował kolizję drogową będąc w stanie nietrzeźwości. Mający ponad 2 promile alkoholu w organizmie kierowca renault nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej.

Wczoraj po godzinie 21, dyżurny żyrardowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na drodze krajowej nr 50 na terenie gminy Mszczonów, doszło do kolizji drogowej. Policjanci na miejscu ustalili, że 32-letni kierujący chryslerem, jadąc w kierunku Sochaczewa zauważył jak tuż przed jego samochodem wybiegł lis. Mężczyzna zaczął hamować i nagle poczuł uderzenie w tył pojazdu. Okazało się, że 22-letni kierowca renault nie zachowując bezpiecznej odległości od samochodu poprzedzającego uderzył w jego tył powodując kolizję. W związku z tym, że doszło do zdarzenia drogowego kierujący samochodami zostali poddani badaniu na stan trzeźwości. Urządzenie wykazało u 22-latka ponad 2 promile. Młody kierowca został zatrzymany za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Na szczęście nikt nie ucierpiał podczas zdarzenia.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 22- lakowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę na drodze oraz stosowali się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.


 

Autor: st. sierż. Monika Michalczyk