Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność . Wczoraj popołudniu, w tym samym czasie, w trzech różnych miejscach naszego powiatu doszło do niebezpiecznie wyglądających zdarzeń drogowych. Dwie osoby biorące udział w tych zdarzeniach z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

Wczoraj tuż przed godziną 18:00 w Żyrardowie na ul. Kapitana Pałaca doszło do potrącenia 9-letniego dziecka. Dziewczynka przechodząc przez jezdnię nie skorzystała ze znajdującego się obok przejścia dla pieszych i weszła na ulicę wprost pod jadący samochód. Na szczęście z tego zdarzenia dziewczynka wyszła cała, mając jedynie zadrapania.


Chwilę później dyżury jednostki został poinformowany o wypadku drogowym również w Żyrardowie tym razem na ul. Reymonta. Niezwłocznie na miejsce pojechał patrol ruchu drogowego, który ustalił, że 24-latek kierujący mercedesem doprowadził do zderzenia z toyotą. Niestety potrzebna była hospitalizacja poszkodowanego,  dlatego też kierowca toyoty został przetransportowany do szpitala.


Pięć minut po wcześniejszym zgłoszeniu policjanci otrzymali kolejne, tym razem było to zderzenie motocykla z samochodem ciężarowym na terenie Mszczonowa. Funkcjonariusze z Komisariatu w Mszczonowie ustalili, że 37 - latek kierując samochodem ciężarowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście czym spowodował zderzenie. 40-letni kierowca jednośladu również został przewieziony do szpitala.


Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę, większą ostrożność i zdrowy rozsądek.  Nawet krótka chwila nieuwagi, rozkojarzenia  może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.


Autor: sierż. Monika Helińska