Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Wczoraj do Komisariatu Policji w Mszczonowie zgłosiła się kobieta, która otrzymała wiadomość SMS o konieczności dopłaty małej sumy za przesyłkę kurierską. Gdy to zrobiła, okazało się, że padła ofiarą oszustów.

33-letnia kobieta zgłosiła, że otrzymała wiadomość SMS o konieczności dopłaty kwoty w wysokości 1,48 zł, aby uniknąć zwrotu przesyłki. W wiadomości podany był link, który przekierowywał na stronę obsługującą internetowe płatności banków. Kobieta wypełniła dane do przelewu, po czym z banku otrzymała wiadomość, że z jej konta pobrano nie pierwotną kwotę 1,48 zł, a ponad 2000 zł. Wtedy kobieta zorientowała się, że została oszukana. Na tym jednak się nie skończyło, oszuści po uzyskaniu dostępu do konta 33-latki próbowali zmienić na nim limit transakcji.

O różnych formach oszustw internetowych słychać coraz więcej. Warto zwrócić uwagę na otrzymywane wiadomości oraz strony na których się logujemy do bankowości internetowej. Czasem dokładne przeczytanie wiadomości i sprawdzenie informacji w firmie kurierskiej pozwoli nam ustrzec się przed stratą oszczędności.

 

 

Autor: st. asp. Agnieszka Ciereszko

  • Grafika, na białym tle zamknięta kłódka w kolorze żółtym. Po jej prawej stronie żółta otwarta koperta z wystającą czerwoną kartką na której naniesiony jest robak.