Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Efektem policyjnej realizacji, przeprowadzonej przez kryminalnych z Żyrardowa, było zatrzymanie 78-latka, który miał mieć związek z nielegalnym posiadaniem broni palnej i amunicji. Przeszukując posesję mężczyzny policjanci odnaleźli i zabezpieczyli kilka sztuk broni palnej oraz kilkanaście sztuk amunicji. Podejrzany usłyszał już zarzuty karne za posiadanie amunicji i broni palnej bez zezwolenia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zajmowali się ustaleniem osób, które mogły mieć związek z posiadaniem broni oraz amunicji. Funkcjonariusze wytypowali miejsca oraz osoby, co do których mieli podejrzenia, że mogą nielegalnie posiadać broń i amunicję. Jeden z policyjnych tropów wiódł do mieszkańca Żyrardowa. Podczas policyjnej realizacji, w miejscu zamieszkania 78-letniego mężczyzny, policjanci odnaleźli i zabezpieczyli przedmioty, które potwierdziły wcześniejsze typowania i podejrzenia.

Zabezpieczono kilkanaście sztuk amunicji oraz kilka sztuk broni palnej m.in. karabin z okresu II wojny światowej, rewolwer gazowy, który został przerobiony prawdopodobnie na broń palną, pistolet hukowy i szkielety innych broni.

Podejrzanego w tej sprawie 78-latka zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Broń i amunicję zabezpieczono do sprawy. Zatrzymany usłyszał zarzut posiadania amunicji i broni palnej bez zezwolenia. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: st. sierż. Monika Michalczyk