Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj miejscowości Wiskitki, w którym zginął 86-letni kierujący.

Wczoraj, w miejscowości Wiskitki, na odcinku drogi łączącej węzeł Wiskitki z rondem na drodze DK 50, kierujący oplem, 86- letni mężczyzna zjeżdżając z autostrady A2 uderzył w bariery ochronne, a następnie w stojącą na poboczu naczepę dafa.

W wyniku doznanych obrażeń kierujący oplem, pomimo przeprowadzonej reanimacji zmarł na miejscu wypadku. Na miejscu wypadku czynności pod nadzorem prokuratora wykonywali policjanci z Posterunku Policji w Wiskitkach, technicy kryminalistyki oraz policjanci z Wydziału Kryminalnego i Ruchu Drogowego żyrardowskiej komendy. Na czas prowadzonych czynności droga nie wymagała blokowania jednak ruch odbywał się wolniej.

Przypominamy wszystkim kierującym o zachowanie szczególnej ostrożności. Podczas jazdy nie można zapominać o zagrożeniach, jakie można spotkać na swojej drodze. Świadomość o niebezpiecznych sytuacjach może uchronić ich przed tragedią. Przede wszystkim należy pamiętać, że jazda po śliskiej czy nierównej nawierzchni wiąże się z ogromnym ryzykiem. Nigdy nie wiadomo, jak zachowa się pojazd po gwałtownym najechaniu na dziurę, konar drzewa, czy śliski kamień przykryty liśćmi. Drugą kwestią, która ma wpływ na bezpieczeństwo obok trudnych warunków pogodowych i terenowych, to zachowanie innych kierowców. Zmieniając pas ruchu lub wjeżdżając na skrzyżowanie, bez upewnienia się, czy z którejś strony nic nie nadjeżdża, mogą doprowadzić do zderzenia. Dlatego decydując się na jazdę, należy być cały czas czujnym i kierować się zasadą ograniczonego zaufania do innych użytkowników dróg. Trzeba także dostosować swoją jazdę do panujących warunków pogodowych

 

Autor: st. sierż. Monika Michalczyk