Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Policjanci z Komisariatu w Mszczonowie zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o włamanie do jednej z firm na terenie gminy Radziejowice. W jego ustaleniu pomogli świadkowie, którzy wzorowo współpracowali z policjantami. 39-letni mieszkaniec Radziejowic usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz gróźb karalnych. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie otrzymał informację o włamaniu do jednej z firm na terenie gminy Radziejowice. Na miejscu szybko pojawili się policjanci, którzy rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Mundurowi ustalili, że miał to być mężczyzna w średnim wieku, który miał skradzione elektronarzędzia. Równocześnie na miejscu zdarzenia policjanci z Wydziału Kryminalnego prowadzili oględziny i zabezpieczali ślady. Dzięki dobremu i szczegółowemu rozpytaniu świadków udało się ustalić i już kolejnego dnia zatrzymać 39-letniego mieszkańca Radziejowic, podejrzewanego o włamanie i kradzież elektronarzędzi oraz 20 tys. złotych. W chwili zatrzymania mężczyzna posiadał przy sobie skradziony łup. Został przewieziony i osadzony w żyrardowskiej komendzie.

39-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz gróź karalnych. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Na podkreślenie zasługuje postawa osób, które o całym zdarzeniu powiadomiły Policję i przekazały istotne informacje o osobie odpowiedzialnej za to włamanie. Pamiętajmy, że będąc świadkiem podobnych zdarzań jak najszybciej trzeba powiadomić Policji, dzwoniąc pod numer 112 bądź 997.


 

Autor: sierż. Monika Michalczyk