Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Oszuści nie śpią. Uważajmy na osoby podające się za funkcjonariuszy Policji. Do próby oszustwa na policjanta doszło w poniedziałek w Żyrardowie. Apelujemy o rozwagę i ostrożność.

Do próby oszustwa doszło w poniedziałek w Żyrardowie. Do 75-letniej mieszkanki powiatu żyrardowskiego na numer telefonu stacjonarnego zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Policji. Zapytał, czy posiada ona jakieś środki finansowe w domu. 75-latka oświadczyła, że ma około 9 tysięcy złotych. Oszust początkowo przedstawił się jako jej syn i opowiedział kobiecie historię o fałszywym wypadku, w którym śmierć poniosła piesza. „Potrzebuje 89 tysięcy złotych inaczej posadzą mnie na 5 lat” – takie słowa usłyszała w słuchawce swojego telefonu seniorka. Dalszą rozmowę prowadził rzekomy policjant, który zaczął rozpytywać o datę urodzenia syna i jego ojca w celu potwierdzenia danych. Kolejne pytania dotyczyły pieniędzy jakie 75-latka posiada w domu oraz na koncie. Gdy rozmówca usłyszał, że kobieta nie uzbiera żądanej kwoty rozłączył się.   

Na szczęście nikomu nic się nie stało, kobieta nie została okradziona, a jej prawdziwy syn zaopiekował się nią i poinformował o całej sytuacji Policję.

Apelujemy jeszcze raz:

  • pamiętajmy, że funkcjonariusz Policji ani żadnego innego urzędu publicznego NIGDY nie prosi nas o pieniądze, ani o udział w "tajnej akcji",
  • nikomu nie podajemy stanu naszego konta bankowego, danych do konta, haseł oraz loginów,
  • jeżeli dzwoni do nas ktoś podający się za członka rodziny bądź znajomego z prośbą o pożyczkę, nie podejmujmy żadnych pochopnych decyzji,
  • bądźmy czujni i ostrożni. Skontaktujmy się z rodziną w celu potwierdzenia prośby.
  • wszystkie próby oszustwa zgłaszajmy na Policję.

Autor: sierż. Monika Michalczyk