Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Żyrardowscy policjanci otrzymali nowy alkomat, który został przekazany przez Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego Pana Wiesława Raboszuka.

Poczucie bezpieczeństwa mieszkańców w dużej mierze zależy od sprawnego funkcjonowania policji. W znaczny sposób wpływ na to ma sprzęt z jakiego korzystają mundurowi. W tak pełnym wyzwań okresie pandemii władze województwa mazowieckiego wsparły Komendę Powiatową Policji w Żyrardowie w walce z nietrzeźwymi kierującymi. Wyrazem tego jest przekazanie urządzenia Alkomat iBlow, którym będą posługiwać się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Sprzęt przekazany przez Pana Wiesława Raboszuka Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego oraz Pana Krzysztofa Skrobisza Radnego Miasta Żyrardów pomoże w kontrolowaniu większej ilości kierowców a co za tym idzie wyeliminowanie z ruchu  osób prowadzących na podwójnym gazie.  

Przekazany sprzęt z pewnością jest dodatkowym i jakże cennym wsparciem dla policjantów, którzy troszczą się każdego dnia o bezpieczeństwo nas wszystkich. Zaangażowanie darczyńców jest również dowodem uznania dla trudu służby policjantów. Mundurowi już korzystają z otrzymanej pomocy i wyrażają swoją wdzięczność.

 

sierż. Monika Helińska