6 nietrzeźwych kierowców, z których 4 spowodowało kolizję, 2 prowadziło auto pomimo zakazu sądowego i osoba zatrzymana za posiadanie narkotyków to wszystko wydarzyło się jedynie podczas minionego weekendu.

W piątkowy wieczór żyrardowska „patrolówka” została poinformowana o mężczyźnie, który będąc pod wpływem alkoholu wszczyna awantury domowe. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce wezwania. Zastali tam 28-latka oraz jego kolegę, którzy poprzewracali szafki, stoliki i krzesła. Mundurowi w tym nieładzie zauważyli rozsypany proszek koloru białego. Tą samą substancję znaleźli w torebce schowanej w spodniach 28-latka. Mężczyzna został zatrzymany, a za posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 24-latka, który poruszał się samochodem marki Fiat Punto. Z  uwagi na silną woń alkoholu jaka była wyczuwalna od mężczyzny, mundurowi wykonali badanie na zwartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,6‰. Ponadto kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. 

Nietrzeźwemu kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Podobna sytuacja miała miejsce w niedzielne popołudnie, gdzie mundurowi zatrzymali do kontroli 51 – latka. Kierujący także był nietrzeźwy jednak wynik badania był o wiele większy – ponad 2,5‰. Posiadał on także 2 sądowe zakazy prowadzenia pojazdu, z czego jeden był dożywotni.

51-latkowi za złamanie zakazu sądowego grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zostali poinformowani o tym, że biały bus marki Iveco uderzył w drzewo a następnie oddalił się. Mundurowi podczas patrolu zauważyli samochód, który odpowiadał opisom świadków zdarzenia. Zatrzymali więc kierowcę do kontroli. Silna woń alkoholu sugerowała, że 34 – latek może być pod jego wpływem, dlatego też policjanci wykonali badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,6‰. Mężczyzna przyznał się, że to on spowodował zderzenie z drzewem a następnie uciekł z miejsca.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości  kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

sierż. Monika Helińska