Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali samochodami „na podwójnym gazie”. 26 i 35-latkowi grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Do kolejnych zatrzymań nietrzeźwych kierowców doszło w odstępie kilku godzin. W niedzielny wieczór, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego żyrardowskiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego oplem 26-latka. W związku z tym, że od mężczyzny wyczuwalny był zapach alkoholu, funkcjonariusze sprawdzili jego trzeźwość. Badania alkomatem wykazało ponad 2 promile. Mało tego, kierowca przyznał, ze nie ma i nigdy nie miał prawa jazdy.

Kilka godzin później na ul. Tarczyńskiej w Mszczonowie mszczonowscy funkcjonariusze zauważyli peugeota, którego tor jazdy wskazywał, że jego kierowca może być nietrzeźwy. Gdy policjanci podeszli do pojazdu, przez uchylone okno poczuli silny zapach alkoholu. Badanie trzeźwości 35-latka  wykazało prawie 3 promile alkoholu. Mężczyzna powiedział policjantom, że nie ma prawa jazdy, jednak podczas kontroli osobistej mundurowi znaleźli je ukryte w…bieliźnie.

Zarówno 26 jak i 35-latek trafili do policyjnej celi, a ich samochody zostały odholowane na parking depozytowy. Obu mężczyznom grozi teraz nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

autor: st. asp. Agnieszka Ciereszko