W miniony weekend żyrardowski policjant, mł. asp. Tomasz Foks udowodnił, że hasło Policji „Pomagamy i służymy” obowiązuje także po służbie. W Sierakowicach Prawych w czasie wolnym pomógł poszkodowanemu w wypadku.

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie w minioną niedzielę jechał drogą krajową nr 70 od Skierniewic w kierunku Łowicza. W pewnym momencie zauważył forda, którego kierowca nie trzymał toru jazdy. Jadący fordem mężczyzna „złapał” pobocze, a następnie wpadł do rowu. Żyrardowski policjant wraz z synem ruszył na pomoc poszkodowanemu. Po zabezpieczeniu miejsca wypadku, wyciągnęli nieprzytomnego kierowcę z samochodu i wezwali pomoc. Jak się później okazało mężczyzna miał w organizmie prawie promil alkoholu. Kierowcą forda okazał się 19-latek ze Skierniewic, który oprócz tego, ze był pijany nie posiadał w ogóle prawa jazdy. Swoim zachowaniem policjant udowodnił, że hasło „Pomagamy i chronimy” obowiązuje nie tylko na służbie.

Młodszy aspirant Tomasz Foks służbę w Policji pełni od 1995 roku. Obecnie zajmuje stanowisko asystenta Zespołu Organizacji Służby Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

Autor: st. asp. Agnieszka Ciereszko