Tylko od czwartku na terenie powiatu żyrardowskiego policjanci interweniowali ponad 200 razy. Ale niestety to na drogach doszło do większej ilości zdarzeń. Niestety dobra aura sprzyja rozproszeniu uwagi i większym prędkościom na drodze. Policjanci zatrzymali, aż 6 kierowców pod wpływem alkoholu.

Pierwszy weekend wakacji zbiegł się z dodatkowymi dniami wolnymi związanymi z Bożym Ciałem. Jednak nie wszyscy odpoczywali, zwiększona ilości policjantów dbała o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu żyrardowskiego. Mimo, że policjanci otrzymali ponad 200 zgłoszeń, to najbardziej niepokojąca jest liczba zatrzymanych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę mimo tego, że pili wcześniej alkohol. Tylko od czwartku, policjanci zatrzymali 6 osób, które poniosą odpowiedzialności za jazdę samochodem na „podwójnym gazie”. Wśród niechlubnych rekordzistów znalazła się 40-letnia kobieta z powiatu pruszkowskiego. Podejrzenia co do stanu trzeźwości kierującej fiatem, nabrali mieszkańcy Żyrardowa którzy jechali za kobietą. Gdy 40-latka zatrzymała samochód, wezwali oni Policję i oczekiwali na jej przyjazd. Okazało się, że jadąca fiatem mieszkanka powiatu pruszkowskiego jest kompletnie pijana, alkomat wykazał ponad 3 promile alkoholu w jej organizmie! 40-latce grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami.

 

st. asp. Agnieszka Ciereszko


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.