Do Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie dotarły akcesoria odblaskowe, które zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Żyrardowa. Ponad 1500 elementów odblaskowych oraz materiały promocyjne akcji profilaktycznej pozwolą funkcjonariuszom uatrakcyjnić prowadzone działania.

Podobnie jak w latach ubiegłych żyrardowski magistrat włącza się w działalność profilaktyczną prowadzoną przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie. W tym roku Prezydent Miasta Żyrardowa wsparł funkcjonariuszy i zakupionych zostało ponad 1500 elementów odblaskowych: opasek, zawieszek oraz kamizelek, które już niebawem trafią do mieszkańców miasta.

 

Urząd Miasta Żyrardowa przyłączył się również do działań w ramach akcji „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!”, która cyklicznie jest prowadzona na terenie miasta. Już w najbliższych dniach odbędzie się inauguracja kolejnej edycji akcji podczas której razem z dzieciakami będziemy przypominać kierowcom o zasadach bezpieczeństwa przy „zebrach”.

 

Elementy odblaskowe zostały zakupione w ramach akcji „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”, a jej celem jest promowanie ich używania wśród pieszych i rowerzystów . Mimo, że obowiązkowe jest noszenie odblasków po zmroku tylko poza terenem zabudowanych, to jednak warto pamiętać, że czasem jeden mały odblask u niechronionych uczestników ruchu drogowego może pozwolić kierowcy szybciej zareagować także w mieście.

 

st. asp. Agnieszka Ciereszko


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.