Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym motorowerem na terenie Mszczonowa przekazał świadek. Podejrzenia zgłaszającego okazały się słuszne, jadący junakiem 29-latek był kompletnie pijany.

Policjanci z Komisariatu Policji w Mszczonowie natychmiast zareagowali na otrzymane od dyżurnego zgłoszenia i na ul. Sienkiewicza zauważyli świadka, który wskazał im kierowcę, który według niego miał być nietrzeźwy. Gdy policjanci podeszli do 29-letniego kierującego badanie alkomatem było tylko formalnością, ponieważ czuć było od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało że w wydychanym powietrzu jadący junakiem mężczyzna ma ponad 2,5 promila! Nierozsądny kierowca został zatrzymany i odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Ta sytuacja pokazuje, że szybka i zdecydowana reakcja świadka, którym był 28-letni mieszkaniec gminy Mszczonów, pozwoliła na uniknięcie tragedii na drodze.

 

 

st. asp. Agnieszka Ciereszko


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.