• „TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO” – KAMPANIA NA RZECZ DOBRYCH ŚWIATEŁ

  Dziś w siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego odbył się briefing inaugurujący kampanię „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.

 • KOMENDANT STRAŻY MIEJSKIEJ W ŻYRARDOWIE OGŁASZA NABÓR NA STANOWISKA MŁODSZEGO SPECJALISTY, APLIKANTA, OPERATORA MONITORINGU W STRAŻY MIEJSKIEJ W ŻYRARDOWIE. Szczegóły na stronie BIP Straży Miejskiej w Żyrardowie.

  W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła między innymi 34 interwencje w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych. Podejmowano również działania w stosunku do osób niestosujących się do zapisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i

  Szczególną bezmyślnością wykazał się kierujący pojazdem osobowym, który w dniu 10.10.2019 na ul. Bogusława Limanowskiego zaparkował pojazd w taki sposób, że zablokował całkowicie możliwość przejścia pieszych uczestników ruchu.W tym czasie osoba niepełnosprawna poruszają się na

  Straż Miejska kontynuuje działania profilaktyczne z zakresu ruchu drogowego dla najmłodszych uczestników ruchu, czyli przedszkolaków. Tym razem zajęcia przeprowadzono w dniu 10.10.2019 w Miejskim Przedszkolu nr 5, oczywiście przy wykorzystaniu Autochodzika, gdzie dzieci w sposób

 • Groźny wypadek na ul. 1 Maja. Poszukujemy sprawcy

  W sobotni wieczór na skrzyżowaniu ul. Pięknej i ul. 1 Maja doszło do groźnego wypadku. Trzy osoby, w tym roczne dziecko, trafiły do szpitala. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia porzucając pojazd. Osoby posiadające informacje na temat zdarzenia bądź kierowcy proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Żyrardowie.

 • 29-latek stracił prawo jazdy

  Kolejny kierowca wykazał się nieodpowiedzialnością w związku z czym stracił prawo jazdy. Policjanci zatrzymali 29-latka do kontroli na ul. Tarczyńskiej w Mszczonowie w związku z przekroczeniem przez niego dozwolonej prędkości.

 • Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego

  Wczoraj funkcjonariusz z mszczonowskiego komisariatu Policji, st. sierż. Łukasz Jagieła, w czasie wolnym od służby nadal pozostał czujny. Dzięki temu, że rozpoznał poszukiwanego 27-latka trafi on do aresztu w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

 • Stopień alarmowy BRAVO-CRP

  Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) na terytorium całego kraju, obowiązujący od 10 października br. od godz. 00:01, do 14 października br. do godz. 23:59. Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni związanymi z organizacją wyborów parlamentarnych.

 • W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła między innymi 42 interwencje w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych. Podejmowano również działania w stosunku do osób niestosujących się do zapisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i

  W dniu 2.10.2019 operator monitoringu zauważył na ul. Bolesława Limanowskiego przy ul. Fryderyka Chopina potrącenie pieszego uczestnika ruchu przez kierującego pojazdem osobowym. Na miejsce został wysłany patrol S.M., który zabezpieczył miejsce zdarzenia. Na miejsce została

 • Próbował przejechać na stacji paliw, stracił prawo jazdy

  Do groźnej sytuacji doszło na jednej ze stacji paliw na terenie Żyrardowa. Kierujący renaultem 73-letni żyrardowianin potrącił mężczyznę stojącego przy swoim aucie. Sprawa zostanie skierowana do sądu, a policjanci tuż po zdarzeniu zatrzymali prawo jazdy 73-latka.

 • Kolejna śmierć na drodze

  W nocy z soboty na niedzielę w Bednarach doszło do tragicznego wypadku. Mimo starań policjantów i ratowników, 17-letnia dziewczyna nie przeżyła. Apelujemy o ostrożność, tylko od piątku na drogach naszego powiatu doszło do kilkunastu zdarzeń na drogach.

 • Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców

  W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali samochodami „na podwójnym gazie”. 26 i 35-latkowi grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 • Kolejny pirat drogowy stracił prawo jazdy

  Wczoraj prawo jazdy na trzy miesiące stracił 23-letni mieszkaniec powiatu żyrardowskiego. Mężczyzna za nic miał ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym i przekroczył ją o 65 km/h.

 • XVIII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego

  XVIII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego wpisały się w obchody 100.rocznicy powołania Policji Państwowej. W uroczystej Mszy Świętej na Jasnej Górze udział wzięli Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażej Poboży oraz przedstawiciele wszystkich garnizonów Policji z całego kraju z Komendantem Głównym Policji gen. insp. Jarosławem Szymczykiem na czele. Śląski garnizon Policji reprezentował Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Justyński. W tegorocznych uroczystościach udział wziął również poczet sztandarowy Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

 • Akt oskarżenia za 10 przestępstw trafił do sądu

  Dzięki sumiennej pracy funkcjonariusza z Komisariatu Policji w Mszczonowie do sądu trafił akt oskarżenia wobec 35-letniego mężczyzny. Odpowie on za kradzieże i włamania, grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności bowiem był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

 • Grzybiarze-apel o rozwagę

  Niemal każdego dnia przyjmowane są zgłoszenia o zaginięciach osób podczas grzybobrania. Nie wszyscy amatorzy grzybów znają lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę przeceniając swój zmysł orientacji w terenie. Policja apeluje o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.

 • Strażnicy miejscy z Żyrardowa przy pomocy „Autochodzika” uczą dzieci bezpiecznych zachowań na drodze. Nauka poprzez zabawę to świetny sposób, by przyswoić wiedzę z podstawowych zasad ruchu drogowego. Byliśmy już w niejednej placówce dydaktycznej, zamierzamy jak

  W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie, podjęła między innymi 44 interwencje w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych. Podejmowano również działania w stosunku do osób niestosujących się do zapisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i

 • Dobry wizerunek Policji w okresie międzywojennym

  Dobry wizerunek Policji jest ważny. Jak się okazuje, był ważny także w 1930 roku. W Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie nie ustają poszukiwania na temat historii Policji Państwowej w okresie międzywojennym.