• Policjanci zatrzymali rowerzystę jadącego „wężykiem”

  Wczoraj wieczorem policjanci z żyrardowskiej komendy zatrzymali do kontroli rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, ze może być nietrzeźwy. Mężczyzna jechał „wężykiem” przez jedną z miejscowości na terenie gminy Wiskitki. Wynik badania alkomatem zaskoczył nawet policjantów.

 • Już jutro „Kaskadowy pomiar prędkości”

  Już w najbliższy piątek żyrardowska weźmie udział w krajowych działaniach „Kaskadowy pomiar prędkości”, mających na celu dyscyplinowanie kierowców przekraczających prędkość. Tym razem, przeprowadzone zostaną kaskadowe pomiary prędkości.

 • Dzień otwarty Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie

  Wczoraj w murach naszej komendy Policji gościliśmy uczniów klas maturalnych z trzech szkół średnich z powiatu żyrardowskiego: LO w Puszczy Mariańskiej, Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 3. Młodzież skorzystała z zaproszenia na dzień otwarty.

 • Policjanci rozpoznali włamywacza po chodzie

  Kilka dni temu policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 36-letniego żyrardowianina podejrzewanego o włamanie do samochodu. Funkcjonariusze wytypowali mężczyznę na podstawie nagrania z monitoringu. Zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 • W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie, podjęła między innymi 71 interwencji w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych, Podejmowano również działania w stosunku do osób niestosujących się do zapisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i

  We wtorek 12.03.2019 na sali treningowej obiektu sportowego Aqua w Żyrardowie, strażnicy miejscy z referatu patrolowo- interwencyjnego doskonalili swoje umiejętności w posługiwaniu się paralizatorem elektrycznym typu Taser. Czasem o powodzeniu interwencji decydują sekundy, wtedy funkcjonariusze

  W dniu 15.03.2019 na kolejnym spotkaniu kursu samoobrony przeprowadzili wykład z podstaw prawnych samoobrony co można, a czego nie należy robić, aby uniknąć problemów prawnych. Szkolenie przeprowadzili funkcjonariusze SM. W zajęciach czynnie uczestniczyły mieszkanki, które

 • Zostań policjantem! Czyli spotkania w żyrardowskich szkołach

  W minionym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie odwiedzili dwie Żyrardowskie szkoły średnie, gdzie zorganizowali spotkania zachęcające maturzystów do wstąpienia w szeregi Policji.

 • Uczniowie klas mundurowych upominali kierowców

  W minioną sobotę, w czterech punktach miasta pod nadzorem dzielnicowego asp. Mariusza Bulzackiego i st. post. Moniki Helińskiej zajmującą się w żyrardowskiej komendzie profilaktyką uczniowie klasy mundurowej z Liceum Ogólnokształcącego im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej przypominali kierowcom o tym, że miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych są przeznaczone tylko dla tych osób.

 • Trwa 12 edycja konkursu "Policjant który mi pomógł"

  Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji 12. edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

 • Pijani kierowcy w rękach Policji

  Tylko w ciągu jednego weekendu policjanci z powiatu żyrardowskiego zatrzymali pięcioro nietrzeźwych kierujących. W dwóch przypadkach wzorową postawą wykazali się świadkowie którzy nie tylko wezwali patrol Policji, ale też uniemożliwili kierowcom dalszą jazdę.

 • Uwaga na drogach na dzikie zwierzęta

  Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta. Na jezdnię mogą wybiec dzikie zwierzęta, a przy zbyt dużej prędkości prowadzący auto może nie zdążyć zareagować. Do takiego zdarzenia doszło na terenie naszego powiatu w minioną sobotę.

 • Zostań policjantem! Czyli spotkania w żyrardowskich szkołach

  W minionym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie odwiedzili dwie Żyrardowskie szkoły średnie, gdzie zorganizowali spotkania zachęcające maturzystów do wstąpienia w szeregi Policji.

 • Podsumowanie działań „Pasy”

  Wczoraj przez cały dzień policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oprócz codziennych obowiązków brali udział w ogólnopolskich działaniach „Pasy".

 • Kryminalni po pościgu zatrzymali poszukiwanego

  Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego podjęli próbę zatrzymania poszukiwanego listem gończym 40-latka, mężczyzna na widok policjantów zaczął uciekać. Cała akcja zakończyła się sukcesem i mężczyzna trafił do policyjnej celi skąd zostanie przewieziony do aresztu.

 • III konkurs teatralny dla uczniów żyrardowskich szkół „Profilaktyka oczami młodzieży”

  Ruszyła III edycja teatralnego konkursu miejskiego pt.„Profilaktyka oczami młodzieży”. Konkurs od samego początku cieszy się dużą popularnością. W tym roku zmagania uczniów żyrardowskich szkół wspiera patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa-Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego oraz medialne patronaty: Radia Victoria, Radia Fama, Głosu Żyrardowa i Okolicy oraz Życia Żyrardowa.

 • Spotkanie z okazji Dnia Sołtysa

  Wczoraj odbyło się spotkanie z okazji Dnia Sołtysa zorganizowane przez Urząd Gminy w Radziejowicach. Ten szczególny dzień dla wszystkich sołtysów wykorzystał również Komendant Komisariatu Policji w Mszczonowie, by przybliżyć kilka ważnych zagadnień.

 • Jutro policyjne działania "Pasy"

  Już jutro, w czwartek mazowieccy policjanci będą prowadzić wzmożone działania ,,Pasy” ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Celem działań jest egzekwowanie od kierujących i pasażerów korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz stosowanie urządzeń do przewozu dzieci.

 • Areszt dla podejrzanego o sześć przestępstw

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 36-letniego żyrardowianina podejrzanego o szereg przestępstw. Mężczyzna usłyszał sześć zarzutów i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 • W dniu 21.02.2019 na sesji Rady Miasta Żyrardowa powitano gościa specjalnego, Pana Artura Hołubiczko Prefekta Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych RP.Prefekt wręczył wraz z Prezydentem Lucjanem Krzysztofem Chrzanowskim i Przewodniczącym Rady Miasta Ryszardem

  W dniu 10.03.2019 funkcjonariusze SM podjęli interwencję własną przy ul. Św. Jana, gdzie uprzątnęli powalone konary drzewa, powalone przez porywisty wiatr. Gałęzie z wiatrołomu stwarzały bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym. Strażnicy Miejscy po uprzątnięciu jedni