W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła między innymi 44 interwencje w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych. Ponadto: W dniu 25.11.2019 na ul. Stanisława Moniuszki ujęto Andrzeja B., który znajdując się w stanie upojenia

W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie, podjęła między innymi 31 interwencji w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych. Podejmowano również działania w stosunku do osób niestosujących się do zapisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i

 • Jazda w „okienku”

  Ostatnio częstym widokiem są kierowcy, których widać zza kierownicy przez swoiste „okienko” wyskrobane w zamrożonej szybie. Co na to prawo? Czy oby na pewno jest to bezpieczne?

 • Żyrardowscy policjanci odzyskali skradziony pojazd

  Czujność żyrardowskich policjantów pozwoliła na szybkie odzyskanie samochodu. Od zgłoszenia do odnalezienia upłynęło niecałe 8 godzin. Samochodem znów cieszy się jego właścicielka.

 • Działania kontrolno-prewencyjne "Alkohol i narkotyki"

  9 grudnia br. Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania pn. „ALKOHOL i NARKOTYKI”. Będą ukierunkowane na przeprowadzenie kontroli jak największej liczby kierujących pojazdami i eliminowanie z ruchu drogowego osób będących po spożyciu alkoholu lub po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. Policjanci będą również zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Przekroczył prędkość - stracił prawo jazdy

  W niedzielny poranek w Starym Łajszczewie (gm. Puszcza Mariańska) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego żyrardowskiej komendy Policji podczas służby kontrolowali prędkość. W pewnym momencie zauważyli jadącego z dużą prędkością forda. Za znaczne przekroczenie prędkości 65-latek stracił prawo jazdy.

 • Nietrzeźwy spowodował kolizję

  Wczoraj wieczorem policjanci zostali wezwani na miejsce zderzenia dwóch aut. Mimo, że nie było to groźne zdarzenie, to kierujący fordem 35-latek został zatrzymany. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji.

 • Policyjni Mikołaje? Oczywiście, że tak!

  Dzisiaj obchodzimy Mikołajki. Z tej okazji także policjanci z Żyrardowa przygotowali niespodziankę dla pacjentów z Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego. Mundurowi odwiedzili oddział pediatryczny w żyrardowskim szpitalu. Co przynieśli Mikołaje w niebieskich mundurach?

 • KORYTARZ ŻYCIA I JAZDA NA "SUWAK" - ZMIANY W USTAWIE PRAWO O RUCHU DROGOWYM

  6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202).

 • MAMY OFICJALNY ZWIASTUN FILMU PROFILAKTYCZNEGO „ZDĄŻYĆ”. PREMIERA JUŻ 17 GRUDNIA W KINIE

  Zwiastun jest zapowiedzią filmu profilaktyczno-edukacyjnego „Zdążyć” dotyczącego problematyki uzależnień od środków psychoaktywnych. Film ma przestrzegać młodzież przed zażywaniem narkotyków i w przyszłości posłuży policjantom ds. profilaktyki społecznej do edukacji dzieci i młodzieży. Premiera odbędzie się już 17 grudnia w radomskim Multikinie podczas eventu podsumowującego działania zrealizowane w ramach projektu „Siebie NIE truję - innych uświadamiam i szanuję”.

 • Policjanci z Żyrardowa rozpoznali i zatrzymali podejrzanego o uszkodzenie ciała kierownika pociągu w Warszawie

  W poniedziałek w godzinach wieczornych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o napaść na kierownika pociągu. Dramatyczne sceny rozegrały się 29 listopada w pociągu relacji Warszawa – Kijów. Kierownik składu zwrócił uwagę mężczyźnie, który w przedziale trzymał nogi założone na siedzeniu. Po krótkiej utarczce słownej mężczyzna w odwecie zaatakował kolejarza i nieznanym narzędziem pociął mu twarz, po czym uciekł z pociągu, który w tym momencie stał na Dworcu PKP Warszawa Centralna. Wystarczyło jedno zdjęcie i napastnik został rozpoznany przez mundurowych z Żyrardowa.

 • Kolejna "odblaskowa" szkoła na terenie powiatu żyrardowskiego

  W piątek do programu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” dołączyła Szkoła Podstawowa w Wiskitkach. Ponad 200 uczniów otrzymało odblaski, a następnie wzięło udział w panelach dotyczących bezpieczeństwa. Głównym celem kampanii jest przybliżenie dzieciakom podstawowych

 • Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadka

  W sobotnią noc dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu nietrzeźwego kierującego na ternie gminy Mszczonów. Dzięki wzorowej reakcji świadka, który uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę nie doszło do tragedii. 55-letni kierujący oplem był kompletnie pijany, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 • Schowali się na strychu, by uniknąć zatrzymania

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego żyrardowskiej komendy wytypowali podejrzanych w sprawie kradzieży laptopa z połowy listopada. 21 i 42- latek próbowali uniknąć zatrzymania, jednak ich trudy zdały się na nic. Mężczyźni trafili do policyjnej celi i usłyszeli już zarzuty. Grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Konferencja „Dzieci i ryby Głosu nie mają. Czy oby na pewno?”

  Wczoraj w Centrum Kultury odbyła się konferencja dla żyrardowskiej młodzieży. Tematem spotkania były nie tylko ich prawa i obowiązki, ale też zagrożenia na jakie młodzież może napotkać na co dzień.

 • W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie, podjęła między innymi 49 interwencji w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych. Podejmowano również działania w stosunku do osób niestosujących się do zapisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i

 • Żyrardowska policjantka przed służbą zatrzymała uciekającego złodzieja

  W piątkowe popołudnie oficer prasowy żyrardowskiej komendy Policji st. asp. Agnieszka Ciereszko wybrała się na zakupy do jednego z marketów na terenie miasta. Jej uwagę zwrócił uciekający mężczyzna. Mimo, że policjantka była w czasie wolnym zareagowała, dzięki czemu 21-latek poniósł odpowiedzialność za swój czyn.

 • Nietrzeźwa wjechała do rowu, na ratunek przyjechał jej nietrzeźwy partner

  Wczoraj wieczorem policjanci pojechali na ul. Jaktorowską w Żyrardowie, w związku ze zgłoszeniem, że do rowu samochodem wjechała kobieta. Szybko okazało się, że jest nietrzeźwa. Kilkadziesiąt minut później na miejsce przyjechał partner kobiety, który... też był pijany. Teraz oboje odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdami „na podwójnym gazie”.

 • Jechał kompletnie pijany, skończył w rowie

  Dziś w nocy policjanci interweniowali w Bednarach w związku ze znajdującym się w rowie samochodem. Za kierownicą siedział 33-letni żyrardowianin, którego stan trzeźwości wzbudził podejrzenia policjantów. Mężczyzna ostatecznie odpowie za dwa przestępstwa, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 • Zostań jednym z nas czyli Policja na Targach Pracy

  Dzisiaj w Centrum Kultury w Żyrardowie zorganizowane zostały Targi Pracy. Wśród wystawców znalazła się również Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie. Co tam robili policjanci i pracownicy Policji? Oczywiście przybliżali rekrutację i opowiadali o pracy.

 • W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła między innymi 45 interwencji w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych. Podejmowano również działania w stosunku do osób niestosujących się do zapisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i